FILTRE - druhy recirkulačných filtrov k digestorom

prehľad rôznych filtrov, rozdiely medzi filtrami

zabudovateľné odsávače pár v pracovnej doske

zabudovateľné odsávače pár v pracovnej doske


Práve sa rozhodujete, akú technológiu vybrať do svojho nového odsávača pár ? Tu je prehľad rôznych technológii využívaných pri recirkulačnom režime prevádzky digestorov. Dané systémy sa líšia hlavne od výrobcu ako aj od samotného typu digestora, či už ide o nástenný, ostrovný, alebo iný model. Pri niektorých typoch digestorov sú možné všetky spomínané filtre, pri niektorých, iba jeden typ.

V nasledujúcich riadkoch vám vysvetlíme, aké sú rozdiely vo filtroch, ktoré sú súčasťou moderných digestorov. Ide vždy o prevádzku na filtráciu, inak povedané, digestor pracuje na recirkulačný režim. Tento typ odsávania navracia prečistený vzduch naspäť do interiéru. Odpadový vzduch teda nie je odvádzaný vzduchovým potrubím von do exteriéru.

 

UHÍKOVÉ FILTRE - Technológia uhlíkových filtrov

Ide o plastové nádoby, obsahujúce malé valce s aktívnym uhlím s veľkou kapacitou absorbovať pachy. Filtre s aktívnym uhlím sa nedajú regenerovať, ale musia byť nevyhnutne vymenené na konci ich funkčného cyklu. Životnosť uhlíkového filtra závisí hlavne od výrobcu.

 

FILTRE S DLHOU ŽIVOTNOSŤOU - Technológia filtrov s dlhou životnosťou

Tieto filtre pozostávajú z „tuhej“ špongie, impregnovanej zmesou aktívneho uhlia pokrytej špeciálnym látkovým filtrom. Filtre s dlhou životnosťou po skončení účinnosti nie je potrebné okamžite vymieňať, ale je možné ich regenerovať jednoduchými operáciami. Regenerácia filtrov má však tiež svoje limity. Každá „regenerácia“ daného filtra mierne znižuje jeho schopnosť efektívne filtrovať vzduch. Takže v určitom okamihu bude potrebné vymeniť tento komponent za nový.

 

KERAMICKÉ FILTRE - Technológia keramických filtrov 

Keramický filter oddeľuje molekuly pachu od tekutého plynu a „ukladá“ ich vo vnútri nádoby. Proces regenerácie keramického filtra pozostáva z umiestnenia filtra do rúry pri teplote asi 200 °C na približne 40 až 60 minút. Na dosiahnutie dobrej filtrácie zvyčajne stačí regenerovať keramické filtre každých 3 až 5 mesiacov. Životnosť týchto komponentov môže byť 4 až 5 rokov.

 

PLAZMOVÉ FILTRE - Technológia plazmových filtrov

Likviduje: vírusy, peľ, baktérie, alergény, dym
Odstraňuje až 99% všetkých pachov
Rýchla a jednoduchá aplikácia
Nie je potrebný externý výfukový systém
Žiadna údržba !
Vysoká energetická účinnosť
Dlhé trvanie
Redukcia hluku
Nízka spotreba
Úspora nákladov na energie
Automatická aktivácia a deaktivácia
Neuvoľňuje ozón (potvrdené VDE a JUTA)
Výkon od 400 m3/h  do 1 200 m3/h

Princíp plazmových filtrov spočíva v danej technológii, kde nejde o žiadnu filtráciu, žiadne mechanické zachytávanie pachov, ale ide o fyzickú premenu nečisteného vzduchu z na čistý vzduch. Plazmové čistenie vzduchu je účinné proti choroboplodným zárodkom, baktériám, vírusom a alergénom, cigaretovému dymu, najmä bežným pachom z varenia a vyprážania, atď. , pričom veľkou výhodou ostáva, že tieto filtre nevyžadujú žiadnu údržbu.

 

Novinka značky ESISTYLE:

KERAMICKÉ FILTRE - Filtračná sada pre stropné digestory

Značka Esistyle prichádza s ďalším typom recirkulačného filtra. Ide o jedinečný inovatívny systém Esistyle umožňujúci použitie filtračnej verzie aj pre odsávače pár namontované v strope. Prostredníctvom špeciálneho potrubia sa vzduch odsávaný stropným digestorom vracia do kuchyne cez súpravu filtrov, ktorá obsahuje keramický filter (filter s dlhou životnosťou). Praktické riešenie, veľmi jednoduché na údržbu, ktoré je navrhnuté tak, aby dokonale zapadalo do dizajnu kuchyne. Výpustná časť má zachované rovnaké dizajnové línie ako samotný stropný odsávač pár.


Ak s výberom správneho digestora pre vás potrebujete pomôcť, neváhajte sa na nás obrátiť. Radi vám pomôžeme a poradíme s výberom k vašej spokojnosti.